PROFESJONALNE
SESJE FOTOGRAFICZNE

Czy zgodzisz się ze stwierdzeniem, że ludzie kupują oczami?

Piękne zdjęcia to podstawa marketingu w każdej branży. W czasach internetu i ogromnej konkurencji, profesjonalne zdjęcia stały się już standardem, bez którego trudno liczyć na powodzenie.

Daj się zobaczyć z najlepszej strony

Uważam, że zdjęcia nieruchomości powinny na siebie zarobić.
Pomyśl jakie realne korzyści profesjonalna sesja zdjęciowa może dać Tobie.

Dlaczego warto wybrać sesję z HOME44 ?

Zajmuję się Home Stagingiem oraz fotografią, dlatego piękno i estetykę stawiam na pierwszym miejscu. Zdjęciami chcę wydobyć atrakcyjność i funkcję fotografowanego obiektu, bo to przyciąga uwagę. Ważna dla mnie jest harmonia, spójność, elegancja ale także pokazanie wyjątkowego detalu. Staram się wydobyć klimat i sprawić, że zapamiętamy zdjęcie, choć właściwie nie wiemy dlaczego… Pracę opieram na ciągle pogłębianej wiedzy, ponieważ to co było nowoczesne i poszukiwane rok temu, niekoniecznie przyciągnie uwagę nabywcy dzisiaj.

Zapraszam do współpracy:

 • właścicieli nieruchomości na sprzedaż ( prezentacja zdjęć na portalach np. gratka.pl, otodom.pl, morizon.pl, domy.pl, szybko.pl, olx.pl, domiporta.pl )
 • właścicieli apartamentów, mieszkań, pokoi na najem krótko- i długoterminowy, hoteli, pensjonatów ( prezentacja na portalach takich jak Booking.com, Airbnb )
 • właścicieli lokali usługowych, restauracji, biur, kancelarii, salonów ( prezentacja zdjęć na Waszej stronie internetowej, ulotkach, folderach)
 • właścicieli jachtów czarterowych, którzy chcą zaprezentować sklarowane, piękne jachty w ofercie dla żeglarzy ( mam 12-letnie doświadczenie jako armator )
 • biura nieruchomości, deweloperów, architektów ( przy stałej współpracy wspólnie będziemy pracować na Waszych sukces )

Pracuję na sprzęcie : aparat Nikon, obiektyw Nikkor-Nikon, obiektyw szerokokątny Sigma, statyw Manfrotto.

Przykładowe zdjęcia tego samego pomieszczenia:

CENNIK - SESJE FOTOGRAFICZNE

POKAŻĘ Z NAJLEPSZEJ STRONY TO, CO ZOBACZY KLIENT, KTÓRY CIĘ ODWIEDZI

Cena sesji zależy od wielkości nieruchomości, ilości fotografowanych pomieszczeń i obiektów, a także ewentualnego kosztu dojazdu. Aby łatwiej było Ci podjąć decyzję, sesje podzielone są na pakiety. Zdecyduj, z którego chcesz skorzystać. Do sesji zdjęciowej zawsze zalecam dokupienie usługi SOFT HOME STAGING. Koszt jest nieduży, a efekt profesjonalnej stylizacji zdecydowanie widoczny.

Sesja apartamentów, pokoi na wynajem, mieszkań, domów na sprzedaż , pakiety do wyboru:


Sesja fotograficzna biura, gabinetu, kancelarii, lokalu usługowego, pensjonatu, hotelu, pakiety do wyboru:

FOTO XS
I mini sesja małego biura, kancelarii, gabinetu, lokalu usługowego I 10 zdjęć I 350 zł

FOTO S
I małe biuro, kancelaria, gabinet, lokal usługowy I 15 zdjęć I 450 zł

FOTO M
I średnie biuro, kancelaria, gabinet, lokal usługowy I 20 zdjęć I 550 zł

FOTO H
I hotele, pensjonaty – wszystko ustalamy indywidualne I 90-100 zdjęć I dzień zdjęciowy 2200 zł

Sugerowana ilość zdjęć w tym przypadku zależy od specyfiki działalności i jest zawsze ustalana indywidualnie. Pamiętać jednak należy, że w pakiecie oprócz zdjęć pomieszczeń powinny się znaleźć fotografie:

 • budynku wraz z wejściem
 • charakterystycznych punktów orientacyjnych, jeśli położenie jest mało widoczne
 • klatki schodowej, gdy np. trudno trafić
 • parkingu, każdy lubi wiedzieć, gdzie najbliżej zaparkować

Sesja zdjęciowa jachtu żaglowego lub motorowego, pakiety do wyboru:

FOTO YACHT S I sesja 2 h I 35 zdjęć I 700 zł

FOTO YACHT M I sesja pół dnia - 4h I 60 zdjęć I 1300 zł

FOTO YACHT L I sesja cały dzień - 8h I 120 zdjęć I 2500 zł

W tym pakiecie około 1/3 fotografii to zbliżenia na szczegóły np. kabestan, manetkę silnika, echosondę, radio, firmowe poduszki, kotwicę czy słoneczko ułożone z cumy.

Ile zdjęć potrzebujesz?

Fotografując nieruchomość wybieramy te pomieszczenia, które są atrakcyjne. Warto jednak pamiętać, że potencjalny klient zechce zobaczyć fotografie całej nieruchomości.

Sugerowana ilość :

 • salon 3-4 zdjęcia
 • salon z aneksem kuchennym 3-5 zdjęć
 • kuchnia 2-4 zdjęcia
 • sypialnia 2-4 zdjęcia
 • pokój 2-4 zdjęcia
 • łazienka z toaletą 3-4 zdjęcia
 • osobna łazienka 2-3 zdjęcia
 • osobna toaleta 1-2 zdjęcia
 • korytarz 1-2 zdjęcia
 • budynek z zewnątrz 2-5 zdjęć
 • inne pomieszczenia 1-2 zdjęcia (np. garderoba, garaż, pomieszczenie gospodarcze, pralnia, basen, sauna, strych, taras, balkon, schody na piętro, klatka schodowa)

PRZYGOTOWANIE NIERUCHOMOŚCI DO SESJI ZDJĘCIOWEJ

Jeśli chcesz, aby Twoja nieruchomość na sprzedaż, apartament na wynajem, biuro czy salon, pięknie wyglądały na zdjęciach, należy je starannie przygotować do sesji zdjęciowej. Pamiętaj, że na zdjęciach dobrze wygląda standard hotelowy i do takiego powinniśmy dążyć, jeśli chodzi o czystość i pierwsze wrażenie.

TWOJE ZADANIA

Pierwszym zadaniem jest usunięcie wszystkich nieestetycznych, „zagracających” mebli i przedmiotów. Warto spojrzeć na nasz apartament, mieszkanie, dom czy biuro oczami klienta i zastanowić się co większość z nich uzna za estetyczne i ładne dla oczu. Na czas sesji, należy także usunąć z widoku wszystkie kable i ładowarki, wymienić przepalone żarówki, naprawić powyrywane kontakty i wszystkie uszkodzone, widoczne elementy.

Jeśli Twoja posesja ma ogród, taras lub balkon warto, abyś wyniósł wszystko co niepotrzebne, skosił trawę, przystrzygł żywopłot, równo ustawił rośliny w donicach, uporządkował miejsce do wypoczynku, piaskownicę, grill.

Drugim zadaniem jest „depersonalizacja pomieszczeń” i całej posesji. Żelazną zasadą jest, że fotografowane pomieszczenia muszą być wolne od przedmiotów codziennego użytku a także rzeczy osobistych. Zdjęcia rodzinne, przedmioty kultu religijnego, plakaty, puchary, staromodne obrazy czy bardzo wiele roślin doniczkowych na pewno są Twoją dumą, ale na czas robienia zdjęć wnętrze powinno pozostać neutralne. Tak więc na czas sesji przedmioty te należy przenieść w inne miejsce.

Jeśli zdjęcia będą robione w dużym mieszkaniu, domu czy pensjonacie, dobrym rozwiązaniem jest przeznaczenie jednego pomieszczenia na czas sesji, na zrzucenie tam wszystkich rzeczy po sam sufit. Tego pomieszczenia nie będę fotografować =)

Trzecim zadaniem jest bardzo dokładne wysprzątanie nieruchomości, tak jak podczas wiosennych porządków. Na zdjęciach widać takie rzeczy jak kurz na meblach, smugi na oknach i lustrach, poplamione podłogi czy dywany. Możesz posprzątać we własnym zakresie lub zlecić to komuś. Jeśli wolisz aby ktoś Cię profesjonalnie wyręczył znajdź firmę świadcząca takie usługi.

Czwartym zadaniem – najprzyjemniejszym – jest przygotowanie lub dokupienie dodatków, dzięki którym dodamy uroku i elegancji wnętrzom oraz stworzymy miły nastrój. Przydadzą się świeże kwiaty w wazonie, kosz ze świeżymi owocami, poduszki, pledy i koce (w 2,3 kolorach ), ładne ręczniki do łazienki i toalety, ładne świece, taca, filiżanki , świeże croissanty, kilka czasopism, albumów, książek lub inne ogólnie lubiane dodatki. Jeśli masz kominek, rozpalimy go, będzie więc potrzebne drewno.

Czwarte zadanie możesz zlecić do wykonania mojej firmie, nazywa się SOFT HOME STAGING, Jest to usługa płatna, ale efekt profesjonalnego zaprojektowania ozdób i zakupu dodatków opłaci się. Zostanie kupione, tylko to, co niezbędne i najtaniej jak to możliwe.

……na zakończenie

Powyższa lista zadań może wydać Ci się trochę skomplikowana. Nie martw się : ) Przygotowałam dla Ciebie specjalny dokument – CHECKLISTĘ.
Zawiera dokładne wskazówki m.in. podział na pomieszczenia, oraz co w każdym z nich trzeba zrobić.

CHECKLISTA poprowadzi Cię krok po kroku i ułatwi przygotowanie nieruchomości do sesji zdjęciowej. Dokument otrzymasz ode mnie wraz z Umową.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA


ZAMÓWIENIE SESJI FOTOGRAFICZNEJ

1Jak zamówić sesję?

Zadzwoń 600-44-33-56 lub napisz biuro@home44.pl. Ustalimy termin i Twoje oczekiwania.

Aby lepiej przygotować się do sesji, poproszę Cię o wysłanie mms-em zdjęć poglądowych, które zrobisz zwykłym telefonem./p>

Wyślę Ci Umowę e-mailem.

Jeśli w nieruchomości trzeba będzie najpierw przeprowadzić stylizację, Home Staging lub inny zakres usług, niezbędna będzie najpierw moja wizyta


SESJA W TWOJEJ NIERUCHOMOŚCI

2Ile trwa sesja fotograficzna?

Tak. Jest to Twoje zadanie. Każdy obiekt musi być dobrze przygotowany do sesji fotograficznej. Wraz z Umową otrzymasz specjalny dokument CHECKLISTĘ z prostą instrukcją.

3Czy trzeba przygotować nieruchomość do sesji?

Tak. Jest to Twoje zadanie. Każdy obiekt musi być dobrze przygotowany do sesji fotograficznej. Wraz z umową otrzymasz specjalny dokument CHECKLISTĘ z prostą instrukcją.

4Co, jeśli nie przygotuję mieszkania do sesji ?

Szanuję Twoje pieniądze i swój czas. W tej sytuacji zrobienie pięknych zdjęć będzie niemożliwe. Sesja się nie odbędzie.


PŁATNOŚĆ

5Jak się rozliczymy?

Sesja może się odbyć po wpłaceniu 50% zaliczki:

 • gotówką w dniu sesji zdjęciowej.
 • przelewem, otrzymasz nr konta wraz z Umową

Resztę należności uregulujesz, gdy prześlę Ci zdjęcia do akceptacji.

6Czy w cenę sesji fotograficznej wliczona jest usługa Home Stagingu, stylizacji nieruchomości ?

Nie jest. Home Staging jest osobną usługą, dodatkowo płatną. Pamiętaj, że drobne przesunięcie krzeseł, wazonu z kwiatami czy poduszek, które sprawią, że zdjęcie będzie ładnie skadrowane wykonuję podczas sesji zdjęciowej bezpłatnie. Zalecam jednak dokupienie taniego pakietu HOME STAGING SOFT. Koszt jest niewielki a różnica w aranżacji zdjęć bardzo wyraźna. Podczas HOME STAGINGU SOFT wnętrze do zdjęć zostanie skomponowane wg nowoczesnych kanonów aranżacji , a tej wiedzy raczej nie da się posiąść bez nauki i szkoleń.

7Czy otrzymam rachunek lub FV?

Tak, wystawię rachunek na firmę lub osobę prywatną.


WYBÓR I OTRZYMANIE ZDJĘĆ

8Kto wybiera zdjęcia, które otrzymam?

Po mojej wstępnej obróbce otrzymasz pakiet zdjęć i wybierzesz z nich te, które najbardziej Ci się podobają, w ilości uzgodnionej w Umowie.

9Kiedy otrzymam zdjęcia?

Do 3 dni roboczych, po uregulowaniu należności lub zaksięgowaniu jej na koncie.

10Jak otrzymam zdjęcia?

Wyślę Ci je na e-mail lub udostępnię na dysku google.

10Jakie zdjęcia otrzymam?

Otrzymasz zdjęcia po postprodukcji, czyli po obróbce komputerowej. Fotografie odzwierciedlą stan faktyczny, ale będą pięknie skadrowane i opracowane tak, aby pokazać wszystko z najlepszej strony. Standardowo wysyłam zdjęcia w formacie jpg. w dwóch rozdzielczościach:

 • pomniejszonej ( do publikacji w internecie)
 • pełnej

I to wszystko ! Teraz masz piękne zdjęcia i nie zawahaj się ich użyć : )